Menu Zamknij

Jak powinien wyglądać montaż mat kapilarnych?

Warto mieć świadomość, że maty kapilarne można bez żadnego problemu montować nie tylko w podłodze, ale również ścianach czy suficie. W jaki zatem sposób powinien być wykonany montaż mat kapilarnych w określonych płaszczyznach?

Montaż mat kapilarnych w podłodze

Maty kapilarne montowane w podłodze pełnią przede wszystkim funkcję grzewczą. Należy zaznaczyć, że płyty o grubości 0,5 cm mogą być zatopione bezpośrednio w warstwie kleju lub w wylewce o grubości od 1 do 2 cm. Z kolei posadzka powinna być wykończona wybranym materiałem podłogowym. Rekomendowane jest, by był to materiał, który będzie doskonale przewodził ciepło, a także charakteryzował się odpornością na ewentualne odkształcenia, do których przyczyniła się wyższa temperatura.

Montaż mat kapilarnych w suficie

Maty kapilarne montowane w suficie mogą pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale również chłodniczą. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jest to świetny system ogrzewania. Rozwiązanie doskonale zda egzamin także w przypadku alergików. Na montaż mat kapilarnych w suficie powinny zdecydować się osoby, które w danym pomieszczeniu nie mają miejsca na grzejniki.

Montaż mat kapilarnych w ścianie

Maty kapilarne w ścianie także są w stanie zagwarantować użytkownikom zarówno funkcję grzewczą, jak i chłodniczą. Godny uwagi jest fakt, że w tym przypadku grzejnikiem jest praktycznie cała płaszczyzna ściany, która może być wykończona praktycznie w dowolnie wybrany sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *