Menu Zamknij

Kontenery na gruz – gdzie się przydają?

Wielu klientów, którzy podejmują się budowy domu lub określonych prac remontowych, musi skorzystać z firmy usługowej, która oferuje wynajem kontenerów. Kontenery na gruz są jednak różnorodne i nie każdy klient wie, jaki powinien wybrać i ile konkretny model będzie go kosztował. Poniżej więc kilka przydatnych wskazówek dla zainteresowanych.

Wywóz gruzu w Białymstoku – gdzie się zgłosić?

W Polsce istnieje mnóstwo firm, które oferują wywóz gruzu od klienta. W zależności od potrzeby – klient umawia się na dany dzień, kiedy taki kontener zostanie mu dostarczony, i w określonym terminie wszystko zostanie od niego odebrane. Co zalicza się do gruzu, na który powinien być zamówiony specjalny kontener? Do czystego gruzu zalicza się wszystko to co zostaje zawsze na placu budowy czyli: czerwona cegła, armatura porcelanowa, ceramika, beton, tynk itp. Są to odpady, których absolutnie nie można wyrzucić do kosza na śmieci.

Jaki kontener wynająć?

Klienci planujący remonty w blokach mieszkalnych zazwyczaj wynajmują małe kontenery o powierzchni między innymi: 1,7m3 lub 2,7m3. Koszt wynajęcia takiego asortymentu waha się od około 150 zł do 250 zł (w zależności od firmy). W przypadku budowy domu, remontu dużych firm i przedsiębiorstw, czy galerii handlowych klienci powinni zdecydować się na dużo większy, szerszy i wyższy kontener o wymiarach co najmniej 40m3, który sprawdza się przy lekkich odpadach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *